Bota

“Më dërgoni avionë”, Zelensky: Dy vendet që do sulmohen nga Rusia janë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 03/03/22 |
Opi Nion

Teksa thekson se e vetmja mënyrë për të ndaluar luftën është takimi me Putinin, presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka bërë thirrje Perëndimit që t’i dërgojnë avionë luftarakë.

“Nëse nuk keni fuqinë që të mbyllni qiejt, [të impononi një zonë ndalim-fluturimi mbi Ukrainë] atëherë na jepni avionë. Nëse ne nuk jemi më atëherë Zoti na ruajt.  Letonia, Lituania dhe Estonia, do të jenë të radhës”, shtoi Zelensky.

Këto vende që ka përmendur Zelensky janë shtete anëtare të NATO-s, që do të thotë se nëse Rusia pushton ato, do të jetë në luftë me të gjitha anëtaret e aleancës.

Pas