Rajoni

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, momenti kur piloti përqafon vjehrrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 17/06/21 |
Opi Nion

Babis Anagnostopulos i cili i vrau bashkëshorten e tij,  20-vjeçaren britanike Caroline në Gryka Nera të Greqisë, duket që është një vrasës gjakftohtë dhe gjatë gjithë kohës së hetimeve është përpjekur të manipulojë provat e krimit dhe familjarët e 20-vjeçares.

Anagnostopulos pranoi para hetuesve pas tetë orësh marrje në pyetje se krimin e kishte kryer ai dhe më pas sajoi grabitjen.

Piloti 32-vjeçar ka rrëfyer se e mbyti me duart e tij gruan pasi kjo e fundit i kishte thënë se do të largohej nga shtëpia bashkë me vajzën dhe do të ndahej prej tij.

Babis u mor me urgjencë me helikopter në Athinë, ndërsa policia e cila kishte siguruar të gjitha provat i tha se do të jepte disa detaje si dëshmitar okular, pasi kishin arrestuar një person dhe se do ta identifikonte.

Për të mos e trembur, policia e lejoi gjithashtu që sot te merrte pjesë në ceremoninë përkujtimore 40 ditore të organizuar nga familja për Caroline.

Përpara se të largohej sot piloti 32-vjeçar i ka thënë vjehrrës së tij duke e informuar për zhvillimet e fundit se do të identifikojë një të dyshuar.  Në pamjet e publikuara nga mediat greke, Babis shfaqet duke përqafuar nënën e Caroline. / Opinion.al

Pas