Rajoni

Mbi 2 mijë raste me COVID dhe 66 viktima në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:06 - 30/04/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2, 155 të prekur, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 345, 033 raste.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 66 pacientë kanë humbur jetën nga Covid, duke e çuar numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 10, 381 humbje jete, ku 95,4% prej tyre kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë numri i pacientëve të cilët ndodhen në intubim është 802 pacientë, mosha e të cilëve është kryesisht 68 vjeç

Pas