Bota

Mbi 100 viktima nga përmbytjet në Indi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:40 - 23/07/21 |
Opi Nion

Moti i keq ka shkaktuar viktima dhe në Indi. Sipas mediave të huaja, në shtetin indian të Maharashtras deri më tani kanë humbur jetën 110 persona nga përmbytjet.

Reshjet kanë qenë me intensitet tepër të lartë dhe kanë shkaktuar përmbytje në disa zona, duke detyruar mijëra persona të evakuohen.

Ekipet e shpëtimit dhe ushtria kanë nisur operacione në ndihmë të banorëve dhe raportohet për dhjetëra të zhdukur.

Sipas autoriteteve, shirat që kanë rënë ditët e fundit në Maharashtras, nuk ishin regjistruar prej dekadash në këtë periudhë të vitit.

Pas