Kronikë

Mashtrim me skemën e TVSH,4 punonjës të arrestuar në Drejtorinë e Tatimeve Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 09/11/21 |
Opi Nion

Katër punonjës të Drejtorisë së Tatimeve në Durrës janë arrestuar sot nga policia.

News 24 bën me dije se arrestimet janë kryer me urdhër të prokurorisë së Durrësit, pas hetimeve për një skemë mashtrimi me TVSH-në.

Katër punonjësit akuzohen për mashtrim me skemën e TVSH dhe rimbursim nga shteti me fatura fiktive.

Detaje të reja pritet të dalin në vijim.

Pas