Aktualitet

Masa e sigurisë për Çalamanin,familjarët e Mateos futen me dhunë në GjykatëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:54 - 18/11/21 |
Opi Nion

Teksa pritet të jepet ditën e sotme masa e sigurisë në Gjykatën e Fierit për Klodian Çalamanin, personin që vrau me kazmë dhe më pas groposi në oborrin e banesës një fëmijë 8-vjeçar, e tensionuar duket situata në hollin e Gjykatës.

Sikurse shihet në videot e mëposhtme, familjarët e Mateos të miturit që u vra kanë kërkuar të hyjnë në sallën e gjyqit dhe janë përplasur me policinë.

Në pamjet e sjella nga Opinion.al të shumtë në numër, të afërmit e 8-vjeçarit kanë thyer derën e jashtme, dhe kanë hyrë në ambientet e brendshme të Gjykatës, pavarësisht tentativës se policëve për t’i ndalur./Opinion.al

Pas