Rajoni

Maqedonia e Veriut regjistron 50 raste me COVID dhe 16 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 20/05/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë publikuar shifrat e reja të COVID-19 në vend.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 50 raste të reja infektuar me COVID-19 nga ekzaminimi i 2.533 testimeve.

Nga ana tjetër nuk kanë arritur të fitojnë betejën me virusin 16 qytetarë, ndërsa të shëruarit janë 133.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në vend, nga fillimi i epidemisë arrin në 154.937, numri i të shëruarve është 146.632, i të vdekurve është 5.265, kurse numri i rasteve aktive aktualisht arrin në 3.040./Opinion.al

Pas