Rajoni

Maqedoni e Veriut/ 1,348 të infektuar dhe 8 humbje jete nga Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:26 - 16/01/22 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 1,348 raste të reja me koronavirus nga 6,141 teste të kryera.

Po ashtu, bëhet e ditur se Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 784 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Sot, po ashtu janë konfirmuar 8 viktima nga koronavirusi. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vend që nga fillimi i epidemisë është 244.632, numri i të shëruarve është 220.400, numri i të vdekurve është 8.100, ndërsa numri i rasteve aktive është 16.132./ Opinion.al

Pas