Rajoni

Maqedoni e Veriut/ 1 viktimë dhe 17 raste të reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 22/07/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka publikuar bilancin ditor të COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë, teksa janë konfirmuar 17 raste të reja nga 2,896 teste të realizuara.

Ndërkohë, 7 pacientë e kanë fituar betejën me Covid gjatë 24 orëve të fundit. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar 155,981 raste me Covid-19.  Sakaq 5, 489 persona kanë humbur jetën./ Opinion.al

Pas