Kronikë

Mallakastër/ Djali vrau babanë, vihet në pranga pas disa orëshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 26/08/22 |
Opi Nion

Është vënë në pranga 37-vjeçari Mariglen Muhametaj, i cili vrau me mjete të forta babanë e tij Qemal Muhametaj në Greshicë të Mallakastrës Mallakastrës.

Autori i cili dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor u largua menjëherë pas krimit dhe tentoi të fshihej, por disa orë pas ngjarjes u arrestua nga nga policia.

I riu jetonte vetëm me prindërit në Greshicë dhe mendohet se pas një debati, mori levën dhe qëlloi në kokë babanë e tij 73 vjeçar.

37-vjeçari akuzohet për veprën penale “Vrasja, në rrethana të tjera cilësuese”.

“Kapet autori i ngjarjes së ndodhur në Greshicë të Mallakastrës, ku mbeti i vrarë nga djali i tij, 73-vjeçari Q. M.

Pas disa orë kërkimesh të pandërprera nga forcat e Policisë së Komisariatit Mallakastër dhe ato të Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit M. M., 37 vjeç, i cili vrau me sende të forta babain e tij, shtetasin Q. M.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale “Vrasja, në rrethana të tjera cilësuese”-njofton policia.

Pas