-Shëndeti

Lulja që mund të shëroj kancerin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 17/03/16 |
root

Kanceri është një ndër sëmundjet më të shpeshta në botë. 1 në 4 persona në vendet e zhvilluara, do të vuajë nga kjo sëmundje në një fazë të caktuar të jetës.

Nga kanceri, nuk vuajnë vetëm të sëmurët por edhe familjarë e tyre, dhe çdo lajm për ndonjë kurë të mundshme pritet me entuziazëm.

Së fundmi shkencëtarët e kanë ekzaminuar potencialin e lules “pipili” dhe kanë zbuluar se rrënjët e saja mund të jenë vrasëse të qelizave të kancerit.

Gjatë viteve të fundit, në Universitetin e Windsor në Ontari në Kanada, janë ekzaminuar këto lule dhe rezultatet e të gjeturat e tyre, kanë qenë efektive në vrasjen e qelizave kancerogjene, transmeton Klan Kosova.

Megjithëse ekstrakti i rrënjës së kësaj luleje është i dobishëm për kurimin e kancerit, studimi rreth kësaj çështjeje po vazhdon

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas