Sport

Lukaku dëmtohet sërish, në dyshim për ndeshjen me JuventusinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:56 - 31/10/22 |
Opi Nion

Vetëm pak ditë pasi Romelu Lukaku është rikthyer me skuadrën, ai ka pësuar një tjetër dëmtim muskular që parashikohet ta mbajë sërish larg fushës së blertë.

Lajmin e bëri publik vetë faqja zyrtare e Interit që me anë të një komunikate njoftoi tifozët për lajmin e keq. Në postim shkruhet se Lukaku ka ndjerë një dhimbje në seancën e fundit stërvitore dhe ka bërë disa kontrolle shtesë për të parë gjendjen fizike.

Ekzaminimet treguan se ka një një hapje të plagës së mëparshme në tendinën e kofshës së majtë dhe gjendja e tij do të vlerësohet vetëm në ditët në vijim.

Romelu Lukaku nuk do të udhëtojë me skuadrën për duelin e fundit me grupet e Champions League, ndonëse Inter e ka siguruar kualifikimin më tej.

Megjithatë, ajo që shqetëson më shumë teknikun Simone Inzaghi janë dyshimet nëse ai do të jetë i gatshëm në fundjavë ndaj Juventusit.

Dëmtimi i 29-vjeçarit ka shqetësuar jo pak dhe kombëtaren belge që një muaj para Kupës së Botës duhet të mendojë për zëvendësuesin e shtatlartit.

Pas