Emisionet

Opinion/ Portalet apo qeveria, kush ka të drejtë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 18/12/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e shkuar në programin “Opinion” u diskutua për projektligjin “Anti-shpifje”, që kërkon të rregullojë me ligj mediat online.

Përmes një debati të nxehtë, Mark Marku, Blendi Salaj, Fatjona Medini, Elira Kokona, Musa Ulqini dhe në lidhje të drejtpërdrejtë Iris Luarasi  dhanë opinionet e tyre lidhur me ligjin, problematikat, dhe pasojat që mund të sjellë.

Në pjesën e tretë u shfaq një intervistë e gazetarit Baton Haxhiu lidhur me negociatat për krijimin e qeverisë në Kosovë.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas