-Teknologji

Lista/ Nga 1 Janari këta celularë nuk do të kenë WhatsApp


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 29/12/21 |
Opi Nion

Për shkak të nivelit të vjetërsimit disa telefona celularë do të jenë pa WhatsApp duke filluar që nga 1 janari 2022. Platforma e njohur e komunikimit e përditëson këtë listë për të paralajmëruar përdoruesit e saj për këtë fakt.

Shumica e telefonave celularë që nuk do të kenë WhatsApp nga 1 janari 2022 janë ata që kanë një version të Android 4.1 dhe më të ulët. E njëjta gjë do të ndodhë me iPhone me iOS 9 ose më të ulët.

Prandaj, është e rëndësishme që të kontrolloni gjithmonë që celulari juaj të ketë përditësimet më të fundit nga Android dhe iOS, në mënyrë që të mos keni probleme probleme.

Kështu nga 1 janari, celularët e mëposhtëm që përfshijnë disa modele të vjetra të Samsung, Apple, Sony dhe Huaëei nuk do të munud të hyjnë në WhatsApp.

Android

– Archos 53 Platinum
– HTC Desire 500
– Samsung Galaxy Trend Lite
– Samsung Galaxy Trend II
– Samsung Galaxy S3 mini
– Caterpillar Cat B15
– Sony Xperia M
– Wiko Cink Five
– Wiko Darknight
– Samsung Galaxy Xcover 2
– Huawei Ascend G740
– ZTE Grand S Flex
– Lenovo A820
– Huawei Ascend Mate
– ZTE V956 – UMi X2
– Huawei Ascend D2
– Samsung Galaxy Core
– Run F1
– THL W8
– ZTE Grand X Quad v987
– ZTE Grand Memo
– Samsung Galaxy Ace 2

iPhone

They are only those that cannot be updated and have iOS 9 or loëer. That is, if one of these models has iOS 10 or higher, it ëould continue to be compatible ëith Ëhataspp.

– Apple iPhone SE (16GB)
– Apple iPhone SE (32GB) – Apple iPhone SE (64GB)
– Apple iPhone 6S (128GB)
– Apple iPhone 6S (16GB)
– Apple iPhone 6S (32GB) – Apple iPhone 6S (64GB)
– Apple iPhone 6S Plus (128GB)
– Apple iPhone 6S Plus (16GB
– Apple iPhone 6S Plus (32GB)
– Apple iPhone 6S Plus (64GB)

Pas