Kryesore

Ligji “Për pronat e paluajtshme të shtetit”, rrëzohet dekreti i Metës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 21/09/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar dekretin e Metës për kthim të ligjit për ‘’Pronat e paluajtshme të shtetit’’.

Ky ligj u kthye nga presidenti që në muajin gusht, duke theksuar se Kuvendi duhet të reflektojë, pasi sipas tij, është një ligj i nxituar, i pashpjeguar dhe rrezikon të shkaktojë problematikë me  të drejtën e gëzimit dhe posedimit të pronës sipas titujve të fituar të pronësisë.

Ndërkohë në Komisionin e Ligjeve të gjithë kanë votuar kundër përveç Korab Litës që votoi pro dekretit të Metës. Ndërkohë, do të jetë Kuvendi i cili do të vendos përfundimisht, i cili pritet që në seancën e ardhshme të votohet  për këtë dekret./ Opinion.al

Pas