-Jetë dhe Stil

Lamtumirë Marina Prifti…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 02/12/15 |
root

Ndarja nga jeta në moshë të re e të papritur të Marina Priftit, bashkëshortes së këngëtarit të njohur korçar Stefi Prifti, i ka trishtuar të gjithë ata që e njihnin nga afër pedagogen e letërsisë.

12316581_1037524832979705_3110636933674067157_n

Mesazhe ngushëllimi nga miq real e virtual, familjarë e kolegë kanë mbushur plot me ngushëllime faqen zyrtare të këngëtarit në Facebook, i cili sëbashku me dy vajzat kanë humbur njeriun e dashur të zemrës.

Dy vjet më parë në një program kushtuar Shën Valentinit, çifti është shfaqur si rrallëherë bashkë dhe në studion e Rudina Magjistarit, rrëfyhen historinë e tyre të dashurisë. Ata kishin 20 vjet të martuar dhe ishin njohur në Pallatin e Kulturës. Të dy ishin shumë të lidhur me artin, madje Marina ishte një nga tekstshkrueset e këngëve të Endrit dhe Stefit.

E meqë jemi te muzika e ndjerë dhe shumë e veçantë është edhe “Kënga e fundit”, projekti që do të ngjis të vetëm në skenën e Kënga Magjike, Endri Priftin vëllanë e vogël të Stefit. Me këtë tragjedi familjare, Endri nuk ka munguar mbrëmë në provat e KM në Pallatin e Kongreseve dhe ka kënduar live dhe në mënyrë drithëruese këngën e tij. Edhe mbështetja e kolegëve ka qenë shumë e madhe të cilët jo vetëm e kanë duartrokitur, por janë ngritur në këmbë për të.

image

Marina Prifti vuante nga një sëmundje shumë e rënde dhe kurohej jashtë shtetit. Ajo u nda nga jeta mbrëmë, ndërsa sot familjarët do ta përcjellin për në banesën e fundit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas