Kronikë

Laboratori i drogës në Shkodër, policia lë në burg 3 nga 16 të arresturitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 15/10/22 |
Opi Nion

Dy burra dhe një grua kanë marr masën e sigurisë arrest me burg në kuadër të operacionit “Qarku”, që zbuloi laboratorin e drogës në Shkodër.

Ndërkohë gjykata ka dhënë masën arrest shtëpie për dy nga të arresuarit e tjerë, ndërsa kanë kaluar në detyrim paraqitje 11 gra, punëtore të këtij laboratori.

Aksioni u zhvillua në lagjen “Bleran” të fshatin Bardhaj, njësia administrative Rrethina Shkodër, ku u arrestuan në flagrancë 16 shtetas.

Masat:

Arrest me burg

Pjetër Gjoni, 31 vjeç  banues në lagjen Bleran, fshati Bardhaj, Njësia Administrative Rethina  Shkodër,

Roland Gioni, 22 vjeç, banues në lagjen Bleran, fshati Bardhai, Njësia Administrative Rethina Shkodër

Danjela Hasani, 42 vjeçe banuese në Kombinat, Tiranë, arrest me burg

Arrest shtëpie

Zef Gjoni, 56 vjeç, banues në Bleran, Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër

Elvis Gjoni, 24 vjeç banues në Bleran, Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër

Detyrim paraqitje

Flora Gioni 29 vjeçe banuesë në Bleran, Bardhaj, Shkodër

Antoneta Gjoni 55 vjeçe banuese në Bleran, Bardhaj, Shkodër

Drita Cuni 45 vjeçe banues në Kamez

Dorentina Hoxha 34 vjeçe  banues ne Mamurras

Franga Gini 52 vjeçe  banues në Kamëz, Tiranë

Hurme Bafti, 47 vjeçe banuese në Kamëz, Tiranë

Mimoza Hoti, 51 vjeçe banues në Kombinat, Tiranë

Elida Doku 43 vjeçe banuese në Fushë Krujë

Blerina Meta, 37 vjeçe banues në fshatin Larushk, Fushë-Kruje, Kruje

Valbona Haka, 45 vjeçe banuese në fshatin Nikël, Fusheë Kruë

Fatime Baftaj 53 vjeçe  banues në Kamëz

 

 

Pas