Sport

La Liga/ Barcelona fiton në shtëpi, momenti kur Mesi shënon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:51 - 13/12/20 |
Opi Nion

Barcelona iu është kthyer fitoreve në “La Liga” duke arritur të dalë me 3 pikë pas fitores 1-0  në ndeshjen e vështirë me Levante në “Camp Nou” të dielën, në Katalonia.

Edhe pse nuk pati një ndeshje madhështore, skuadra krijoi shumë raste të mira për të shënuar. Megjithatë Aitor Fernández pati një mundësi të shkëlqyer për të shënuar, të cilën e shfrytëzoi dhe finalizoi Lionel Messi në minutën e 76, duke i dhënë Barçës një fitore të rëndësishme në shtëpi./Opinion.al

Pas