-U tha në Opinion

“Ky është recitim zonja Spiropali”, debati në studio me ministren


               Publikuar në : 23:46 - 14/05/19 |
geliano fataj

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte këtë të martë në Opinion, për të folur për krizën politike dhe mundësinë e një dialogu.

Gjatë debatit, kur u pyet nga drejtuesi i emisionit për çështjen e vjedhjes së votave dhe të materialeve të dala nga përgjimet, Spiropali tha se “nga ai dyshek që ju të nxirrni pleshtin e zgjedhjeve të vjedhura”.

Këtu nisi debati mes drejtuesit të emisionit dhe ministres, e cila më pas u tërhoq nga deklarata

Pjesë nga debati

Elisa Spiropali: Nga ai dyshek që ju të nxirrni pleshtin e zgjedhjeve të vjedhura

Blendi Fevziu: Zonja Spiropali, e para mos mu drejtoheni me JU. Se ça nxjerr runë nuk jam me ty përballë ke PD-në. Dhe kur të kesh kurajo të përballesh me PD-në Mos më thuaj mua jo

Elisa Spiropali: U ngrit pra shqetësimi i zgjedhjeve …

Blendi Fevziu: Ndërkohë, në rregull! Por mos më thuaj ju…

Elisa Spiropali: Zoti Fevziu jo juve personalisht. Mirë ata dakord.

Por ky nuk ishte i vetmi debat. Teksa Spiropali po fliste për ato që sipas saj kishte arritur kjo qeveri pati një tjetër debat.

Pjesë nga debati i dytë

Blendi Fevziu: Ky është recitim zonja Spiropali… Edhe pala tjetër mund të recitojë të jetën gjë.

Elisa Spiropali: Ju nuk mund të gjykoni mbi ato që them unë zoti Fevziu

Blendi Fevziu: Padyshim që unë mund të gjykoj, sepse unë iu bëj pyetje nuk të lë të mbash fjalim

Elisa Spiropali: Po iu them…

Blendi Fevziu: Nuk iu lë të mbash fjalim sonja Spiropali.

Elisa Spiropali: Sa për recitim…

Blendi Fevziu: Këtë nuk ia kam lënë as palës tjetër kur vijnë. Të njëjtën gjë i thash dje zotit Aliebaj. Filloi si ju të më recitonte se sa keq është situata. Le t’ju shohin shqiptarët vetë/ Opinion.al

 

Pas