Kronikë

Kush është 32-vjeçari që i vendosi flakën Komisariatit të ElbasanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:12 - 17/12/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme në Komisariatin e Elbasanit, ku një i ri i vuri flakën dritares ambientit të ankesave të qytetarëve.

Mësohet se i riu është 32-vjeçari Aurel Latifi, i cili është ndaluar nga autoritetet. Bëhet me dije se Latifi kishte vetëm pak kohë që ishte kyer nga Franca.

Zjarri rrezikoi jetën e dy punonjësve, por pavarësisht flakëbe nuk kanë pësuar dëmtime.

Sipas skedës së tij i riu Aurel Latifi nuk ka precedent penal të mëparshëm. Ende nuk ka një reagim zyrtar nga policia, teksa nuk dihen as motivet dhe arsyet që e çuan të riun drejt këtij akti.

Pas