Rajoni

Kurti takon Vuçiç në Slloveni, të pranishëm edhe Merkel e Macron


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 06/10/21 |
el ida

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti bëri të ditur se është takuar me presidentin serb Vuçiç në Slloveni, ko ndodhen për Samitin e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Kurti bën me  dije përmes një tuiteri, se ky takim është mbajtur në prani të kancelares Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron.

“Në një takim me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, Presidentin e Francës, Emmanuel Macron & Presidentin e Serbisë, ne folëm për Procesin e Berlinit; lëvizjen e lirë dhe njohjen e diplomave. Ne mbështesim marrëveshjen në të cilën të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor të trajtohen në mënyrë të barabartë dhe qytetarët të jenë përfitues”, shkroi Kurti./Opinion.al

 

Pas