Kronikë

Kultivonin lëndë narkotike, 3 të arrestuar në Greqi, mes tyre dhe një shqiptarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 16/07/22 |
Opi Nion

Tre persona janë arrestuar në Greqi për kultivim të lëndëve narkotike. Mes të arrestuarve është dhe një shtetas shqiptar, ndërsa një 29-vjeçar është shpallur në kërkim.

Mediat greke raportojnë se një 53-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke kontrolli është kryer në një banesë në Ampelonas dhe Sotiricë, ku mbetën të arrestuar edhe babë e bir, 62 dhe 24-vjeç.

Gjithashtu në kërkim është edhe një 29-vjeçar nga Larisa. Sipas policisë janë sekuestruar 12 kg kanabis, dhe po ashtu edhe përbërësit e kultivimit hidroponik që autorët e kishin vendosur në bodrumin e një shtëpie fshati në Sotiricë.

Pas