Kronikë

Ktheu shtëpinë e punën në “biznes” droge, arrestohet 36-vjeçari shqiptar në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 02/10/21 |
Opi Nion

Një 36-vjeçar me origjinë shqiptare është prangosur nga policia italiane, teksa akuzohet për trafik të lëndeve narkotike.

Mediat ehuaja bëjnë me dije se aktivitetin e lëndëve narkotike I riu e ushtronte në banesën e tij dhe në vendin e punës, një dyqan.

Shqiptari jetonte në shtetin fqinj së bashku me bashkëshorten e tij, teksa policia e ka mbyllur këtë të fundit në një dhomë në momentin e arrestimit.

36-vjeçari I është kundërpërgjigjur policisë duke e goditur po nuk ia ka dalë të shpetoj.

Nga ana tjetër në cilësinë e provës material policia italiane ka sekuestruar 127 gram kokainë si dhe mjete për të paketuar dozat./Opinion.al

Pas