Aktualitet

Krimet e Rënda kërkojnë zgjatjen e hetimeve ndaj grupit “Bajri”.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 18/09/19 |
Opi Nion

Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar zgjatjen e afateve të hetimit për grupin “Bajri”.  Mësohet se kërkesa është dërguar në gjykatë, ndërsa pritet që më 20 shtator të zhvillohet një seancë në të cilën gjykata do të marrë një vendimi nëse hetimet do të zgjaten ose jo ndaj grupit “Bajri”.

Pjesëtarët e këtij grupi janë duke u hetuar për disa vrasje dhe atentate në qytetin e Shkodrës, por edhe në vende të tjera.

Mbi grupin  “Bajri” rëndojnë dhe akuzat për tafikim të lëndëve narkotike si dhe për vendosje gjobash.

Po ashtu, grupi kriminal akuzohet dhe për dy vrasje të ndodhura në vitin 2001 dhe 2002, të cilat deri më tani janë ende të pazbardhura./ Opinion.al E.Xh.

Pas