Rajoni

Kosovë/ EULEX vijon thirrjet për Gjykatën Speciale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:27 - 30/09/20 |
Opi Nion

Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku dhe avokatin e kësaj organizate, Tomë Gashi, janë thirr nga Gjykata Speciale.

Por ky i fundit thotë se nuk do t’i përgjigjet thirrjes, të cilën nuk e quan aspak zyrtare, pasi që i është bërë nëpërmjet telefonit. Edhe Klinaku ka konfirmuar se është kontaktuar nëpërmjet telefonit nga Dhomat e Specializuara.

Pak ditë më parë, Specialja arrestoi kryetarin dhe nënkryetarin e kësaj organizate, të dyshuar për publikimin e dëshmive të Gjykatës Speciale.

Pas