Kryesore

Kosovë/ 453 raste dhe 4 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 28/02/21 |
Doriana Çepunaj

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 453 raste të reja me COVID dhe 4 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin.Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3680 mostra.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (83, 76, 70 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 69.230 raste nga të cilët 1.599 persona kanë humbur jetën.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 206 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 7.782 raste./Opinion.al

Pas