Rajoni

Kosova regjistron 8 raste të reja me koronavirus dhe asnjë vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 13/07/21 |
Opi Nion

Janë regjistruar këtë të martë në Kosovë  tetë raste të reja të infektuar me COVID-19 pas testimit të 2,133 mostrave.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Sipas njoftimit të IKSHPK-ja në 24 orët e fundit janë shëruar 32 pacientë nga sëmundja COVID-19, ndërsa raste aktive janë 108.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,867 pacientë me këtë virus. Prej tyre 2,264 kanë vdekur./Opinion.al

Pas