Rajoni

Kosova regjistron 774 raste me koronavirus dhe 4 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 29/03/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit dhjetë viktima dhe 774 raste të reja me koronavirus në 3.586 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe 4 humbje jete. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 2 raste (78, 73 vjeç) dhe Prishtinë 2 raste (78, 67 vjeç).

Bëhet me dije se numri total i rasteve pozitive është 88.755 raste nga të cilët 1.844 persona kanë humbur jertën.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 903  personandërsa numri i rasteve aktive është13.593./Opinion.al

 

Pas