Kryesore

Koronavirusi në Shqipëri, tre viktima dhe 69 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 30/06/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 69 raste të reja me koronavirus nga 371 testime.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 23 raste në Tiranë, nga 10 raste Durrës, Krujë, 6 në Vlorë, 5 në Mat, nga 4 raste në Kurbin, Kamëz, nga 2 raste në Shkodër, Fier, Kavajë, 1 në Lushnje.

Po ashtu Ministria njoftoi se megjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 3 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid19. Një 44 vjeçare nga Durrësi, një pacient 71 vjeçar nga Tirana dhe një pacient 85 vjeçar gjithashtu nga Tirana.

Të 3 pacientët kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot të mbijetojnë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore, pavarësisht trajtimit intensiv nga stafi mjekësor./Opinion.al

Pas