Rajoni

Koronavirusi në Kosovë/ Tetë viktima dhe mbi 270 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:42 - 27/07/20 |
el ida

Në Kosovë u regjistruan tetë viktima nga koronavirusi dhe u konfirmuan 276 raste të reja me koronavirus.

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, u shpreh se shifra është rekord dhe paralajmëroi se situata në sistemin shëndetësor është e mbingarkuar.

Ai tha se në 24-orë janë shëruar edhe 153 pacientë, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruarve arrin në 4,027.

Kosova ka regjistruar rastet e para me koronavirus më 13 mars dhe që atëherë ka konfirmuar gjithsej 7,413 raste pozitive.

Në konferencën për media në Prishtinë mori pjesë edhe ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj, i cili tha se ka nisur edhe procesi i licencimit të institucioneve private për testimin serologjik të qytetarëve./Opinion.al

Pas