Bota

Koronavirusi në Itali, 31 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 24/06/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Itali. Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 31 viktima nga koronavirusi në shtetit fqinj.

Në total numri i viktimave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është 34 644. Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1526 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 186 111

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 190 raste të reja pozitiv për një total prej 239 410

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 7 viktima nga koronavirusi (totali 16 586). Gjithashtu pati edhe 88 raste të reja të pozitivitetit Covid (totali 93 261) si dhe 758 të shëruar (totali16 586).

Pas