Aktualitet

Koronavirusi/ Asnjë viktimë në Shqipëri, shënohen 11 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 10/06/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundi në vendin janë regjistruar 11 raste të reja dhe asnjë viktimë. Rastet me koronavirusi u konstatuan pas kryerjes së 2648 testeve.

Sipas ministrisë, të infektuarit e 24 orëve të fundit u konfirmuan, 5 raste në Tiranë, 3 raste në Elbasan, 1 rast në Malësi e Madhe, Bulqizë dhe Kolonjë.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 20 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive. Në 24 orët e fundit janë shëruar 24 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,785 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (10 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 24
Të shtruar në spitale 20
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,648

Testime totale 748,916
Raste pozitive 132,426
Raste të shëruara 129,785
Raste Aktive 189
Humbje jete 2,452

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 57
Tiranë 50
Berat 28
Elbasan 14
Lezhë 12
Korçë 10
Durrës 4
Fier 4
Gjirokastër 3
Dibër 3
Kukës 2
Vlorë 2

Pas