Bota

Koronavirusi/ 345 persona humbin jetën brenda 24 orëve në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:59 - 17/03/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet bilanci i viktimave dhe i të prekurve me koronavirus në Itali.

Në konferencën për shtyp, kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli njoftoi se numri i viktimave në 24 orët e fundit është rritur me 345 ndërsa janë 2989 të prekur të rinj nga virusi me origjinë nga Kina.

Deri në këto momente bilanci i viktimave në Itali shkon në 2503, ndërsa të prekurit i kalojnë shifrat 26 mijë. Lajme të këqija vijnë dhe nga spitali i Bergamos, ku raportohet se nuk ka më vende në pavionin e terapisë intensive./ Opinion.al

 

Pas