Kryesore

Koronavirus, 277 të infektuar dhe 14 viktima në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 19/04/21 |
Opi Nion

Janë ulur shifrat e infektimeve me COVID-19 në Kosovë.

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 277 persona të infektuar me koronavirus, teksa kanë humbur jetën 14 qytetarë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 3 raste (80, 75, 73 vjeç), Deçan 1 rast (58 vjeç), Gjakovë 1 rast (67 vjeç), Gjilan 1 rast (76 vjeç), Lipjan 1 rast (74 vjeç), Mitrovicë 1 rast (78 vjeç), Obiliq 1 rast (63 vjeç), Prishtinë 1 rast (69 vjeç), Prizren 1 rast (66 vjeç), Shtime 1 rast (66 vjeç), Suharekë 1 rast (83 vjeç), Viti 1 rast (83 vjeç).

Ndërkohë që gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 411 qytetarë./Opinion.al

Pas