Bota

Koronaburgeri, specialiteti i ri vjen me sloganin: “Kafshoje ta mposhtësh”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 26/03/20 |
el ida

Një hamburger që i ngjason koronavirusit. Koronaburgeri shoqërohët me sloganin, “Kafshoje ta mposhtësh” dhe është “specialiteti” më i ri i një picerie në Hanoi të Vietnamit.

“Ne kemi këtë shakanë se nëse të frikëson diçka, kafshoje atë, prandaj koronavirusi nuk do të jetë më aq i frikshëm pasi të kafshoni atë hamburger në formën e virusit. Kjo mënyrë të menduari shpërndan lumturi tek të tjerë në këtë kohë pandemie. Përveç se kanë një produkt të ri për të shijuar, njerëzit ndihen më pozitivë psikologjikisht”, tha Hoang Tung, krijues i hamburgerit më të diskutuar të momentit.

Pronari i picerisë dhe stafi i tij zbuluan se iu deshën një ditë për të zbuluar përbërësit që mund të përdoren dhe mënyrën se si mund të arrihet forma e duhur dhe ngjyra e virusit.

Ata treguan se ditën e parë të listimit në menu të këtij hamburgeri kishte pak kërkesa, por ato janë tani, gjithnjë e më në rritje.

Sakaq, Vietnami numëron qindra të infektuar me Covid-19 por fatmirësisht deri më tani nuk ka raportuar për viktima./Opinion.al

Pas