Kronikë

Korçë, banesa kthehet në shtëpi bari, një i arrestuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 04/02/22 |
Opi Nion

Policia e Korçës ka konstatuar një ambient brenda një banese, në afërsi të fshatit Turan të këtij qyteti, të përshtatur për t’u kthyer në shtëpi bari. Ambienti u zbulua gjatë një operacioni të Drejtorisë Vendore të Policisë së Korçës.

Ambienti ishte përgatitur me llampa dhe hapësirën e mjaftueshme për të kultivuar lëndën narkotike kanabis sativa.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë qytetari A. Rushani. Dyshohet që te ketë edhe persona të tjerë të implikuar.

Ndërkohë, pritet që policia të japë më shumë informacion në vijim.

Pas