Sport

Konfirmohet i infektuari i dytë me koronavirus tek Juventusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 18/03/20 |
Al Do

Ekipi i Juventusit ka konfirmuar të prekurin e dytë me koronavirus.

Bëhet fjalë për mesfushorin francez, Blaise Matuidi. Ai ka qenë në karantinë me pjesën tjetër të ekipit që prej 11 marsit.

Pas lajmit nuk kanë munguar edhe mesazhet mbështetëse për francezin. “Gjithçka do të shkojë mirë”, shkruan shoku i tij i skuadrës në Instagram, Miralem Pjanic.

Në kampin juventin i infektuari i parë me koronavirus ishte mbrojtësi Daniele Rugani. Pas rastit të tij i gjithë ekipi dhe stafi janë vetizoluar në hotelin e Juventusit. /Opinion.al

Pas