Aktualitet

Komisari përplasi për vdekje fëmijën, AMP: Është ngritur grupi hetimor i posaçëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 02/08/22 |
el ida

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka reaguar pas aksidentit të rëndë të efektivit, që me skaf, përplasi për vdekje një të mitur në plazhin e Potamit.

Ky institucion shprehet se Komisari A.T. është i shoqëruar dhe lidhur me ngjarjen është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor për hetimin dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje

Informacion paraprak

Pas marrjes dijeni të ngjarjes së rëndë të ndodhur në plazhin e Potamit, ku shtetasi A. T., me gradën Komisar dhe me detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, ka goditur për vdekje një fëmijë 5 vjeç ndërsa drejtonte një mjet lundrues, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë ka ngritur menjëherë një grup të posaçëm hetimor për hetimin dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Aktualisht, shtetasi A. T. ndodhet i shoqëruar në Komisariatin e Policisë Himarë.

 

Pas