Kronikë

Kokainë dhe armë, dy të arrestuar në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 02/09/20 |
el ida

Arrestohen dy persona në Tiranë. Mësohet se në pranga kanë rënë 30-vjeçari Ramadan Çorja dhe 24-vjeçari, Vangjel Kaziu.

Sikurse njofton policia, ata akuzohen për armëmbajtje pa leje, shpërndarje të lëndëve narkotike dhe përshtatjes së lokalit për përdorim të lëndëve narkotike.

Ata janë kapur në flagrancë pasi duke pirë kokainë, në Bathore, në rrugën “Demokracia”. Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e shtetasit Çorjas, policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale“Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, dhe Përshtatja e lokalit për përdorim droge’’./Opinion.al

Pas