Kryesore

“Kim unike në botë”, Berisha për hyrjen në Kuvend: S’ka forcë që më pengon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 05/08/21 |
Opi Nion

Berisha është shprehur i vendosur për hyrjen në Kuvendin e shtatorit teksa sipas tij nuk ka forcë në botë që mund ta pengoj.

“Ambasadoraj Kim është unike në botë. Pasi ka lavdëruar maskarën zgjedhore ambasadorja kërkon ti diktoj këtij vendi se kush duhe të futet në Kuvend. Ajo konceptin e saj e lidhi me barin.

Shqiptarët kanë ngrënë bar dhe kanë vdekur nga bari, kanë ngrënë mish të ngordhur dhe kanë vdekur.

Pra diktatura dhe bari janë të lidhura. Në këtë kontekst dua t’ju them që nuk mbrohet Sali Berisha nga sovraniteti dhe nga kushtetuta por Sali Berisha nuk pranon që nën diktat t’i shkel ato. Dhe rruga e vetme për t’i mbrojtur është transparenca.

Nuk ka forcë në botë, përvec të Gjithëfuqishmit qe mund të më pengojë mua për vullnetin që kanë patur zgjedhësit shqiptarë. Nuk ka forcë në botë që më imponon mua, përveç transparencës një qëndrim tjetër që mund të më pengoj.“/Opinion.al

 

Pas