Aktualitet

Kim-kandidatëve: Çfarë i ofroni votuesve, kur mbështeteni nga një i korruptuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 21/02/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, këtë të hënë i ka drejtuar një pyetje kandidatëve të zgjedhjeve të pjesshme vendore të 6 Marsit.  

Në një status në Twitter, Kim shkruan se nëse sponsorizuesi i tyre është një person i caktuar nga SHBA për korrupsion, çfarë ata iu premtojnë votuesve, po SHBA. Duket se Kim iu është drejtuar kandidatëve të ish-kryeministrit, Berisha, pasi ky i fundit është shpallur “non grata”, nga SHBA për korrupsion.

 “Pyetje për kandidatët: Nëse sponsori juaj kryesor është dikush i caktuar nga SHBA për korrupsion domethënës, çfarë saktësisht po u premtoni votuesve? Kush do t’ju drejtojë nëse fitoni dhe çfarë do t’i detyroheni atyre? Çfarë duhet të presin shqiptarët? Çfarë duhet të presin SHBA?”, shkruan ambasadorja e SHBA./Opinion.al

Pas