Aktualitet

“Kim ka bërë presion në gjykatë”, Berisha: Alibeaj padit PD pa asnjë tager


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 12/04/22 |
Opi Nion

Ka nisur mbledhja e Grupit Parlamentar në selinë blu. Berisha gjatë fjalës së tij ka thënë se Alibeaj ka paditur pa asnjë tager PD në gjykatë. Më tej ai ka akuzuar ambasadoren Kim se ka bërë presion në gjykatë.

“Përbashkimi i PD ka patur vështirësi por ekziston një vullnet i gjërë si në baze si te deputetët për të zbere një periudhë të shkurtër përçarje por po ju them në këtë kontekst u shpreh publikisht se ndaj pranojmë kryetarin e grupit dhe pse ne 11 dhjetor është i shkarkuar nga detyra. Duheshin bërë hapa në këtë drejtim. Por një njëri dha dorëheqjen iku që pasoi një zinxhir ngjarjesh. Ai mbart me vete të vërteta të hidhura si dosjen ruse psh. Unë e kam mohuar vetë por dolën gabim të dhënat që kisha unë. Por ka edhe një gjë tjetër. Pa asnjë tager Alibeaj padit PD në gjykate. Padit një proces që demokratët e kanë pranuar. Yuri Kim ka bërë presion në gjykatë”, tha Berisha./Opinion.al

 

Pas