Bota

Këshilltari i Putin largohet nga qeveria dhe arratiset nga Rusia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 23/03/22 |
Opi Nion

Një këshilltar i Vladimir Putin është larguar nga qeveria ruse dhe më pas është larguar edhe nga vendi.

Sipas Reuters, Anatoli Chubais, i dërguari i Putin për klimën, thuhet se është kundër pushtimit të Ukrainës dhe nuk ka ndërmend të kthehet në Rusi.

Chubais është një nga reformatorët e mbetur që nga vitet 1990 në qeverinë e Putin.  Ai ka mbajtur marrëdhënie me Perëndimin.

Po ashtu ai është zyrtari i nivelit më të lartë që ka lënë Rusinë që nga fillimi i luftës deri më tani./Opinion.al

Pas