Politikë

Këshillimi kombëtar, Rama përplaset me qytetarin: Këtij populli i marrin të keqenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 28/01/22 |
Opi Nion

Prej disa ditësh e gjithë qeveria ka nisur promovimin e nismës të quajtur Këshillimi Kombëtar, ku qytetarët do të japin mendimet e tyre për tema të ndryshme.

Kryeministri Edi Rama e ka mbarojtur këtë nismë dhe nga qytetarë në rrjetet sociale, teksa i përgjigjet një komentuesi.

Teksa merr në mbrojtje popullin shqiptar, kreu i qeverisë thotë se punën e tij po e bën “me mish dhe me shpirt”.

Komentuesi: Pak seriozitet nuk bënë keq, vërtet …..trajneri ka një strategji për lojën dhe nuk dëgjon tifozët nga stolat dhe ju .në qoftëse ju mungojnë idetë drejtohuni të njerëz që kanë idetë dhe përvojën për të drejtuar shtetin . Lajcizmi ka dhe një kufi në rastin tënd është për mendimin tim tallje .zotëri mos harxho kohën më lojra por punoni se vëndi ka 1001 probleme .kisha përshtypjen se mandati i 3 të i juaji do ishte ndryshe pa komplekse i drejt për drejtë pa menduar kostot politike por bërjen e shtetit të drejtë dhe për qytetarët por u zhgënjeva ju nuk gdhëndeni kurrë dhe mirë bëni se ai popull të tillë udhëheqës duan

Edi Rama: Ketij populli i marrin te keqen te tere ata qe e pergojojne dhe ofendojne, nderkohe qe lojerat i kam zhvilluar e mbaruar kur merresha me basketboll, ndersa kete pune sot e bej me mish e me shpirt, keshtu qe gjithkush eshte ne te drejten e vet te mendoje e te thote c’te doje, po jo gjithkush ka te drejte kur thote ate qe mendon.

Pas