Kronikë

Kërcënoi gruan me automatik, arrestohet 46-vjeçari në Dibër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 21/11/20 |
Opi Nion

Policia e Dibrës ka arrestuar një 46-vjeçar pasi kërcënonte bashkëshorten me armë. Ndërhyrja e bluve të Dibrës parandaloi përshkallëzimin e situatës.

Pas kontrolleve, 46-vjeçarit iu sekuestrua një automatik si edhe 18 fishekë.  I arrestuari akuzohet për “Armëmbajtja pa leje”, “Dhunë në familje”.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër pas informacione të marra se një shtetas ushtronte dhunë në familje, kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë e profesionale kanë bërë të mundur parandalimin dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës. Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. P., u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik dhe disa fishek, më të cilën kishte kanosur për vrasje bashkëshorten e tij”, bën me dije policia.

Njoftimi i plotë

Ushtronte dhunë dhe kërcënonte për vrasje bashkëshorten, ndërhyrja në kohë e policisë parandaloi përshkallëzimin e mëtejshëm të ngjarjes.

Sekuestrohet një armë zjarri automatik dhe 18 fishek, vihet në pranga 46-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër pas informacione të marra se një shtetas ushtronte dhunë në familje, kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë e profesionale kanë bërë të mundur parandalimin dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. P., u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik dhe disa fishek, më të cilën kishte kanosur për vrasje bashkëshorten e tij.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. P., 46 vjeç, banues në Dibër.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Dhunë në familje”.

Pas