Aktualitet

Kërcënimi i prokurorit, Meta: E rëndë, duhet hetim i shpejtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 11/06/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas kërcënimit të prokurorit të Përmetit, Asllan Bajrami.

Në një postim në mediat sociale, Meta shkruan se ngjarja është tepër e rëndë dhe e dënueshme.

Sipas Kreut të Shtetit, duhet një hetim i shpejtë për këtë çështje dhe vendosja para ligjit e autorëve.

“Kërcënimi për shkak dhe në krye të detyrës i Prokurorit të Përmetit, z.Asllani Bajrami, është një ngjarje tepër e rëndë dhe e dënueshme. Nevojitet një hetim i shpejtë për vendosjen para ligjit të kujdo, që guxon të kërcënojë përfaqësuesit e shtetit, për t’i penguar ata të ushtrojnë detyrën të pandikuar. Revanshi i krimit kërkon masa të menjëhershme efektive, reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike”, shkruan Meta./Opinion.al

Pas