Bota

Kërcënimet bërthamore të Putinit? Zelensky: Ndoshta nuk janë më një bllofBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 25/09/22 |
Opi Nion

 Sipas Volodymyr Zelensky, kërcënimet bërthamore të Vladimir Putin mund të jetë e nevojshme të merren seriozisht. “Ndoshta më parë mund të flisnim për bllof, por tani mund të jetë realitet.

Nuk mendoj se Putin po bën bllof, duhet të vazhdojmë t’i bëjmë presion dhe të mos lejojmë që të shantazhojë”, tha presidenti ukrainas. Dhe ai shtoi: “Evropa nuk mund të mendojë të ketë stabilitet për sa kohë që Putin është në pushtet”./Opinion.al

Pas