Politikë

“Ke hyrë në llogaritë e Rusisë”, Balla-Berishës: Ti Sali i di faktet që ne disponojmëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 20/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla akuzon kryedemokratin Sali Berisha se është i përfshirë në fondet ruse.

Balla tha nga Parlamenti se Berisha ka marrë para ruse dhe se emri i tij ndodhet në llogaritë e Kremlinit.

Më tej Balla tha se në ditët në vijim do të dalin fakte që vërtetojnë se Berisha është financuar nga Rusia.

Ke hyrë në llogaritë e Kremlinit. Ti ke hyrë në listpagesat e Kremlinit. Ditët në vijim do të dalin faktet, që kulmoi me Lulin por me porosi të Berishës. Ndani ju me emisionin e Përputhen se cili i ka fajet. Ti Sali i di faktet që ne disponojmë”, tha Balla.

Pas