Kryesore

“Ka pranuar se burri i saj ka përfituar nga…”Bardhi:Xhaçka u fsheh pas avokatitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 08/07/22 |
Opi Nion

Në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit, deputeti i PD Gazment Bardhi ka komentuar atë çfarë ndodhi sot në mbledhjen e Komisionit për Mandatet dhe Imunitetin.

Ai u shpreh se sot pritej që në seancë të ishte Xhacka, por sipas tij, ministra “u fsheh pas avokatit nga frika e përballjes me faktet”.

Sot ishte thirrur për t’u dëgjuar vetë ministrja e deputetja Olta Xhaçka, me një rast të pashembullt zgjodhi të fshihej pas një avokati duke detyruar kryetaren e Kuvendit që seancë dëgjimore ta kthente ne seancë leximi.

Në shkelje të Kushtetutës e rregullores nga frika e përballjes me faktet, sot seanca dëgjimore për fat të keq u kthye në seancë leximi.

Disa nga pyetjet që do i drejtonim avokatit: Si ka mundësi që 8 mijë metër katrorë të vijës bregdetare të përfituar nga Xhacka e burri i saj konsiderohen si hiç

Cili nga qytetaret shqiptare i palidhur me ministren ka pasur mundësi të përfitojë 8 mijë metër katrorë ne vijën bregdetare me një çmim qesharak 3 lekë e kjo të konsiderohej si veprimtari jo fitimprurëse?

Ministrja ka pranuar se burri i saj ka përfituar nga pasuritë publike nga një ligj që ka miratuar ajo me firmë të eprorit direkt të saj kryeministrit Rama”,-tha Bardhi./Opinion.al

Pas