-U tha në Opinion

“Ka ndikim më 11 dhjetor”, Zheji: Escobar tregoi se SHBA është në linjën e Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 09/12/21 |
Opi Nion

Gazetari Artur Zheji është shprehur se takimi i zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit dhe të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar me kryedemokratin, Lulzim Basha, do të ketë ndikim në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Zheji tha se ftesa e zyrtarit të SHBA që Basha të vizitoi Washingtonin, tregon se amerikanët janë me linjën e Bashës.

A ndikon Escobar në Kuvendin e PD më 11 dhjetor?

Zheji: Do të ketë një ndikim, kush ka vesh dëgjon, kush ka vesh shikon. në këtë studiu u tha se Basha nuk shkonte në SHBA, faktikisht ftesa e Escobarit nuk është ftesë për të shkuar në SHBA, por një fakt që tregon se ne jemi në linjën me Bashën. Ata që janë berishistë me bindje duhet të kenë një krizë sotne, mund ta zgjidhin në favor të Berishës prapë, por duhet ta mendojnë./ Opinion.al

Pas